СЕ УРНА ХЕЛИКОПТЕР: Има повеќе повредени!

Светските медиуми ја пренесоа информацијата дека хеликоптер на Еулекс се урна на приштинскиот аеродром.Ројтерс пренесува дека портпаролот на НАТО изјавил дека неколку луѓе се повредени при падот на хеликоптерот.
Според него, бројот на повредените се проверува.
Приштинските медиуми јавуваат дека после несреќата, аеродромот во Приштина бил затворен за сообраќај.Ројтерс пренесува дека портпаролот на НАТО изјавил дека неколку луѓе се повредени при падот на хеликоптерот.
Според него, бројот на повреде

Пронајдете не на следниве мрежи: