Седум продукти кои ќе го поправат вашиот љубовен живот

Loading...

Добрата вест е дека освен што треба да ја избегнуваме храната која би ни ја убила желбата за секс со изборот на продуктите кои ги јадеме, со неа можеме да го поправиме и нашиот љубовен живот. Особено ако сте во менопауза или сте ги поминале 50-те години па хормоните сами ви го уништуваат вашиот љубовен живот.  Пробајте да го пронајдете спасот во вистинскиот избор на продукти.
Исхраната која вклучува ореви, авокадо не само што ќе ве направи поздрави и повитки, па подобро ќе се чувствувате во своето тело а и вашиот организам ќе се нахрани со состојките кои ќе ја зачуваат страста помеѓу вас и вашиот партнер.

Пченична каша
Пченичната каша е еден вид на поврзување на тестостеронот, а претставува одличен избор и за појадок. Пченичната каша содржи аргинин кој ја поттикнува сексуалната желба. 

Авокадо
Авокадото содржи здрави масти и витамин Б6, како и фолна киселина која го храни телото со енергија. Витаминот Б6 им помага на мажите во создавање на хормони кои се клуч на здрав сексуален живот.

Капини
Капините се богати со фитохемикалии кои го подигнуваат либидото и издржливоста. Се препорачува пред секс да се изедат барем 10 топчиња.

Лубеница
Научниците од Универзитетот во Тексас во лубеницата откриле хранлива состојка- цитрулин, која има исто дејство како вијаграта.

Чај од женшен
Заборавете на кафето, ставете свежа вода да се свари и ставете женшен. Помага и ако патите од ерективна дисфункција.

Бадеми
Според верувањата на народот и самиот мирис на бадемите кај жените буди желба за секс. Дали е вистина или само мит незнаеме, но сигурно е дека бадемите се богати со цинг кој е неопходен за продукција на тестостерон и подигање на сексуалната желба кај мажите и жените.

Ореви
Оревите се полни со аргинин кој ја подобрува циркулацијата. Покрај тоа во аргининот се разградува и состојката која може да се најде во вијаграта. 
 Особено ако сте во менопауза или сте ги поминале 50-те години па хормоните сами ви го уништуваат вашиот љубовен живот.  Пробајте да го пронајд

loading...
Loading...