СЕКС ТАЈНИ: Напредни ОРАЛНИ секс игри кои ќе го доведат до ЛУДИЛО

Loading...

Без разлика дали се сметате за почетник во уметноста на оралниот секс или сте напредни, секогаш постои простор за усовршување. Ако ги запомните овие трикови, нема потреба да се грижите дека сте потфрлиле. Еве неколку мали тајни кои максимално ќе го задоволат.1. Користете вибратор
Вибраторот кој го чувавте само за вас и вашите посебни ноќи е одличен при орален секс. Врвот од пенисот има исти нервни завршетоци како вагината – што значи дека вибраторот ќе му предизвикува подеднакви сензации како што би ви предизвикал вам. За максимално задоволство, користете мал вибратор кој ќе го поставите зад неговите тестиси, притиснат врз местото помеѓу скротумот и анусот.
2. Пробајте ја техниката длабоко грло
Во последно време, оваа позната техника ги доживува своите пет минути слава – многу жени сметаат дека овој начин на задоволување е тоа што ќе ги направи експерти во оралниот секс. Сепак, не сите мажи се обожаватели на оваа техника, а дури и ако им се допаѓа не им е постојано потребна. Длабокото грло е само уште една од низата техники на задоволување.
За да станете вешти, многу е важно да бидете опуштени, да дишите, да не размислувате и да бидете спремни. Со текот на времето и искуството, ќе станува сѐ полесно и полесно. Тајната се наоѓа во трпението, но и во употребата на рацете. Притисокот е навистина важен, па затоа започнете така што нагло ќе го зграпчите и ќе одите што е можно повнатре, а како што се враќате, користете ги рацете за да нема прекини во задоволувањето. На некои жени лежењето на грб додека тој стои на работ од креветот им изгледа совршено, но за да откриете кој агол најдобро ви одговара вам добро е да експериментирате. Запомнете: Вие ја водите играта и вие ги поставувате правилата. Тој и онака ќе е среќен.

3. Поиграјте си со додатоци
Нема ништо позабавно од додатоци во оралниот секс. Ако не ви се допаѓа самиот чин, не ви се допаѓа вкусот или само сакате да пробате нешто ново зачинете го оралниот секс со неколку додатоци.
Ако е лето, земете малку мраз. Веројатно првата помисла ви е дека користењето мраз врз неговите најчувствителни делови е премногу опасно, па затоа коцката мраз оставете ја да се стопи во вашата уста и потоа орално задоволете го. Топло-ладните сензации во вашата уста ќе му предизвикаат силно задоволство кое долго време нема да го заборави.

Уште еден начин како да ги разиграте работите во оралниот секс е да пробате лубрикант со вкус. Одличен трик е да нанесете малку лубрикант на вашите усни (како сјај) и потоа лизгајте ги усните нагоре-надолу. Со веќе додадениот лубрикант, додека ја шмукате главичката движете ги рацете. Вака, тој целосно ќе ужива, а вам ќе ви биде пријатен вкусот.1. Користете вибратор
Вибраторот кој го чувавте само за вас и вашите посебни ноќи е одличен при орален секс. Врвот од пени

loading...
Loading...