Семејствата во очај: „Каде ќе одиш сине, што ќе правам без тебе?“

Србија е во болка и тага. Два ковчега, двајца најверни другари кои целиот живот биле неразделни, заедно беа испратени во вечното живеалиште. Станува збор за 18-годишниот Милош Бешевиќ и неговиот врсник Бојан Јовановиќ кои пред два дена се удавија во Дунав.Повеќе од 100 лица ги испратија младите момчиња во вечното живеалиште.
„Милош не си оди, врати ми се….ќе дојдам и јас со тебе, извикувало низ солзи семејството на едно од удавените момчиња“, пренесува српскиот Курир.
На мајката на Милош и се слошило од тага, па морала да интервенира и Брзата помош.

„Ми отиде ќерката, сега и синот….“, извикувала мајката на другото момче, која пред неколку години си ја загубила и ќерката во страотна сообраќајка.
Локалните жители за српските медиуми велат дека за среќа од давење била спасена и една девојка, која ја спасил капач кој се нашол во близина. Се работи за 19-годишната Сандра Јовановиќ која им била најверна другарка на двете момчиња. Таа се спасила, иако за жал за момчињата немало спас.Повеќе од 100 лица ги испратија младите момчиња во вечното живеалиште.
„Милош не си оди, врати ми се….ќе дојдам и јас со тебе, изви

Пронајдете не на следниве мрежи: