Северина: „Кога имав 20 години немав што да облечам“

Loading...

На почетокот на кариерата немав што да облечам!Хрватската пејачка Северина Вучковиќ иако од секогаш важела за жена со стил, сепак не секогаш имала пари за брендирана гардероба, како што таа вели, се чувствувала добро и во кошулите од мајка ѝ.
– На своите први настапи кога имав 20 години ги носев нејзините комбинезони и кошули. Мајка ми ме бараше да ми каже дека е несреќна поради тоа што немам што да облечам. На пример, во видеоспотот „Кога си сам“ јас носам нејзина кошула. Мојата мајка е мојот пример за мода. Уживам кога ги гледам нејзините фотографии, се облекувала скромно- вели Северина.Хрватската пејачка Северина Вучковиќ иако од секогаш важела за жена со стил, сепак не секогаш имала пари за брендирана

loading...
Loading...