„ШИЛЕ“ ќе ја реши Судува, гледа слабости во одбраната на литванскиот тим

Привремениот македонски репрезентативец, Дејан Блажевски, популарниот „Шиле“ во изјава за „Дневник“ вели дека Турново има шанси да продолжи понатаму во Лига Европа, а слабост на противникот Судува е токму одбраната.
„Имаме повеќе претстава за играта и потенцијалот на противникот. Воопшто не е наивен. Подобриот дел од тимот им е нападот, но имаат слабости во одбраната и тоа ќе се обидеме да го искористиме и во Скопје. Не треба да заборавиме дека Судува е во натпреварувачки ритам, бидејќи таму првенството е во тек и се одиграни 16 кола, што не е случај со нас кои сме во ек на подготовки“ беше дел од изјавата на Дејан Блажевски за „Дневник“.
Се чини дека од утрешните реванш-дуели од Лига Европа, токму Турновци имаат најголеми шанси да продолжат понатаму.
Пјуник – Тетекс / 17 часот (1-1)
Турново – Судува / 17-30 часот (2-2)
Карабах – Металург / 18 часот (1-0)
Извор/Фото: „Дневник“Привремениот македонски репрезентативец, Дејан Блажевски, популарниот „Шиле“ во изјава за „Дневник&l

Пронајдете не на следниве мрежи: