Силен земјотрес на Аљаска

Loading...

Силен земјотрес го погоди во четврток крајбрежниот појас на американската сојузна држава Аљаска, јави Ројтерс.
Потресот со јачина од 6 степени според Рихтер, е регистриран на 73 километри од Порт Александар на околу 1.000 километри од канадскиот град Ванкувер. Епицентарот бил на длабочина од 9,7 километри.
Засега нема податоци за настрадани или материјални штети.
 
МакфаксСилен земјотрес го погоди во четврток крајбрежниот појас на американската сојузна држава Аљаска, јави Ројтерс.
Потре

loading...
Loading...