Силен земјотрес вчера го погоди Нов Зеланд

Loading...

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала вчера го погоди реонот на Кентербери на Јужниот Остров на Нов Зеланд.Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на потресот бил на 45 километри од градот Метвен, со жариште на 10 километри под површината на земјата.
Засега нема информации за жртви или предизвикани материјални штети.Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на потресот бил на 45 километри од градот Метвен, со жариште на 10 километри под

loading...
Loading...