Синот на Лепа Брена проговори за киднапирањето

Стефан Живоиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ, беше киднапиран пред 17 години од пред семејната куќа на Бежаниска коса.Стефан, кој тогаш имал осум години, дури сега проговори за тоа трауматично искуство.
-Се плашев дека тоа ќе ми бидат последните денови во животот. Не отидов на летување, па да бидам опуштен. Имав само осум години, но бев свесен за опасноста. Чувствував неописилв страв. Тука си каде што си, не знаеш што ќе се случи. Во еден момент само се помирив, бидејќи сфатив дека не можам ништо да сменам, изјавил Стефан.
 Стефан, кој тогаш имал осум години, дури сега проговори за тоа трауматично искуство.
-Се плашев дека тоа ќе ми бидат последните денови во ж

Пронајдете не на следниве мрежи: