Синот на Северина за својот прв роденден доби поклон што ниту едно бебе го нема добиено до сега

Loading...

Вечно актуелните Северина, Милан Поповиќ и Александар се повторно во центарот на вниманието.
Како што пренесуваат хрватските медиуми, денес, на 20 февруари,, малиот Александар наполни една година. Поклони пристигнуваат од сите страни, но оној поклон кој дефинитивно остави посебен впечаток е поклонот од неговиот татко Милан.
Имено, српскиот бизнисмен решил да му подари на својот син нешто што ретко кое бебе на една година го поседува. Милан донираше опрема вредна неверојатни 500.000 евра на Гинеколошко акушерската клиника, Клиничкиот центар и Институтот за здравствена заштита на деца и млади во Војводина. Како благодарност за оваа неверојатна донација, Милан, во името на својот син Александар, прими златен орден во форма на бебе.
Па колку деца можат да се пофалат со ваков поклон?
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Вечно актуелните Северина, Милан Поповиќ и Александар се повторно во центарот на вниманието.

loading...