Синовец го засилува МЗТ Скопје

Екипата на МЗТ Скопје се засили со Стефан Синовец, кој доаѓа од српскиот кошаркарски клуб Раднички од Крагуевац.Српскиот кошаркар има 25 години, висок е 195. Игра на позицијата бек-шутер па се чини дека ќе биде добро засилување за тимот од Аеродром за новата сезона.
Во екипата на Раднички, Синовец постигнувал 8,1 поен, 3,8 скока, 1,2 асистенција по натпревар.
Македонскиот шампион веќе се засили со Александар Костовски и Џастин Рејнолдс.
МЗТ Скопје во новата сезона, освен во домашниот шампионат, ќе настапува и во АБА-лигата, но и во Еврокупот на УЛЕБ.Српскиот кошаркар има 25 години, висок е 195. Игра на позицијата бек-шутер па се чини дека ќе биде добро засилување за

Пронајдете не на следниве мрежи: