Сите со знамиња од својата земја, газда Сергеј со македонското

Ракометарите на Вардар за првпат во својата историја станаа европски шампиони, а радоста со хероите на теренот ја сподели и рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.Русинот во друштво на партнерот Орце Камчев беше на паркетот и со македонското знаме бурно ја славеше титулата во ЛШ.
По долга и макотрпна работа, Самсоненко и соработниците успеаја во сонот, а тоа е да се искачат на европскиот ракометен врв.Русинот во друштво на партнерот Орце Камчев беше на паркетот и со македонското знаме бурно ја славеше титулата во ЛШ.
По долга и макотрпна

Пронајдете не на следниве мрежи: