СЈО повторно бара притвор за Кочан, се сомнева во тврдењата на одбраната

Специјалното обвинителство се сомнева во тврдењата на одбраната.Здравствената состојба на Сеад Кочан била главната причина зошто тој бил надвор од државата, рече денеска неговиот адвокат, Никола Додовски. Според одбраната на Кочан, тој е во тешка здравствена состојба и тоа го презентирале и пред судот каде барале да не му биде доделена мерка притвор, објави Фокус.
Специјалното обвинителство се сомнева во тврдењата на одбраната и обвинителот Гаврил Бубевски побарал докторот кој го лекувал бизнисменот Кочан да биде повикан пред судијата на претходна постапка да ја образложи неговата здравствена состојба.
Судијата го одбил ваквиот предлог, по што преминале на анализа на доказите на Врховниот суд кој го укина притворот за Кочан.Здравствената состојба на Сеад Кочан била главната причина зошто тој бил надвор од државата, рече денеска неговиот адвокат, Никола Додовски. Според

Пронајдете не на следниве мрежи: