СКАНДАЛ ВО КАТАР: Првенсвтото е веќе однапред купено!

Вината за поразот од Катар во полуфиналето на Мундијалот Полјаците го најдоа во српската судиска двојка. Поразените сметаат дека директно се оштетени од судиите во борбата за мундијалско финале.Полскиот ракометар Пјотр Чрапковски директно ги нападна судиите со зборовите дека “ова е срамота за ракометот“.
-Не знам, Катар го купил првенството однапред или што е работата? Ова е срамота, срамота и срамота. Ова беше катастрофа од судење, судиите треба да бидат суспендирани, никогаш во живтот да не судат, вели Чрапковски.
Полјакот додаде дека тоа го видел “секој нормален навивач во Катар“Полскиот ракометар Пјотр Чрапковски директно ги нападна судиите со зборовите дека “ова е срамота за ракометот“.
-Не знам, Катар

Пронајдете не на следниве мрежи: