Шкендија подготвува „ДРИМ ТИМ“: Неџипи, Хасани, Белица, Ибраими… за титула во ПМФЛ?

Тетовска Шкендија во новата сезона се чини дека ќе атакува на мошне високи позиции во Првата Македонска фудбалска лига, а со самото тоа и излез во некое од европските натпреварувања.Во Шкендија влегува силен и моќен спонзор, компанијата „Еколог“, преку Лазим Дестани, првиот човек на оваа компанија кој веќе потврди дека го презема тимот од Тетово.
„Екипа.мк“ пренесува дека во Шкендија наскоро би можеле да дојдат одлични засилувања од типот на Муарем Бајрами, Неби Мустави, Егзон Белица, а како можни засилувања исто така се вметнати на списокот и Бесарт Ибраими, Ферхан Хасани и Ндерим Неџипи.
Извор: Ekipa.mk
Фото: ina-online.netВо Шкендија влегува силен и моќен спонзор, компанијата „Еколог“, преку Лазим Дестани, првиот човек на оваа

Пронајдете не на следниве мрежи: