Скопјанец си ја запали сопругата пред своето дете, доби кривична за убиство

Loading...

Полицијата поднесе кривична пријава за убиство против скопјанецот кој на 3 август годинава ја запалил со бензин поранешната сопруга. Триесет и пет годишниот скопјанец бил фатен пред три дена и го признал делото.Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против лицето А.И. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против лицето А

loading...