Скопјани отпоздравуваа и се приклучија на црвено-жолтите

Денеска е 24 ден откако граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ ги почна масовните протести во Скопје, на кои набрзо се приклучија 42 градови и населени места.Граѓаните секојдневно излегуваат на улиците низ цела Македонија со цел да кажат јасно дека не ја прифаќаат Тиранската платформа, која ја ја потпишаа албанските партии под покровителство на албанскиот премиер, Еди Рама.Граѓаните секојдневно излегуваат на улиците низ цела Македонија со цел да кажат јасно дека не ја прифаќаат Тиранската платформа, која ја ја п

Пронајдете не на следниве мрежи: