Слаба видливост поради магла, одрони и влажни коловози

Loading...

Намалена видливост поради појава на магла има на планинските превои Стража, Плетвар и во Крушево, каде видливоста е од 100 до 150 метри, информира Автомотосојузот на Македонија во вечерниот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози
АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози
АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и п

loading...
Loading...