Словенецот Коразија замена за Манасков

 Раководството на Металург најде замена Дејан Манасков, кој поради повредата на лигаментите на коленото веќе ја заврши сезоната.Словенецот Давид Коразија, ги договорил деталите за неговата соработка со македонскиот шампион и тој ќе му се приклучи на тимот во Цетиње, каде Металург, во среда ќе игра против Ловќен во СЕХА лигата.Коразија е 30-годишен ракометар, поранешен е член на Веспрем, а оваа сезона ја започна како играч на Рибница.Словенечкото крило со своето искуство ќе треба да го надомести отсуството на Манасков, кој сезонава беше еден од најдобрите играчи на тимот.
Макфакс Раководството на Металург најде замена Дејан Манасков, кој поради повредата на лигаментите на коленото веќе ја з

Пронајдете не на следниве мрежи: