Слушнете ја новата песна на НЕВ: Македонката која полека ги освојува топ-листите во Романија!

Невена Нешковска е охриѓанка, која уште од 8-годишна возраст живее во Америка. Љубовта кон музиката таа ја негува уште од детството, а нејзиниот талент ѝ носи сѐ поголем број обожаватели во светот.Оваа 23-годишна талентирана девојка уште од мали нозе свири клавир и гитара. Нејзините брат и сестра ја научиле да свири, но таа до денес сама продолжила да свири и да го развива својот талент.
Невена веќе подолго време се занимава со пишување и продуцирање музика. Нејзиниот канал на YouTube стана популарен поради нејзината музика, а во периодот помеѓу 2012-2013 година, таа осамна на насловните страни на романските весници, бидејќи заедно со нејзината сестра ги воодушевија Романците со нивните кавери за песни.

Во прилог, денес ви ја донесуваме нејзината најнова песна, насловена како „In love“.
А бидејќи е денес е Ден на вљубените, веруваме дека ќе се вљубите во нејзината песна. Влегува „од прва“ во уво.
Фото: Емил Ивановски
Оваа 23-годишна талентирана девојка уште од мали нозе свири клавир и гитара. Нејзините брат и сестра ја научиле да свири, но таа до денес сама прод

Пронајдете не на следниве мрежи: