Снимка од дрон ја покажува ужасната глетка во Италија по земјотресот

Во земјотресот 6,2 степени според Рихтер кој во средата утрото ја погоди централна Италија, загинаа најмалку 247 луѓе.Силниот земјотрес урна многу куќи и уништи патишта во неколку населби во близина на Рим.
Стотици луѓе се спасени од двете најтешко погодени гратчиња Аматриче и Акумолу, а спасувачките служби работат со полна пареа во потрага по преживеаните и по повеќе од 24 часа од потресот.
Погледнете ја снимката од дрон, која покажува каква е сега ужасната глетка таму.Силниот земјотрес урна многу куќи и уништи патишта во неколку населби во близина на Рим.
Стотици луѓе се спасени од двете најтешко погодени

Пронајдете не на следниве мрежи: