Со 170 км/ч познат фудбалер се заби во бандера!

Рускиот фудбалер Андреј Јешченко неодамна во градот Краснодар, со брзина од 170 километри на час буквално се заби во бандера со својот Нисан ГТ-Р и остана неповреден.Првотимецот на ФК „Кубан“ и репрезентативец на Русија по ударот останал неповреден, а неговиот автомобил е целосно уништен.
Според видео снимката од надзорната камера, јешченко при голем брзина изгубил контрола над автомобилот, удрил во банкината и се удрил во столбот. Според првичните информации по ударот, фудбалерот бил само вознемирен  и имал расекотина на устата.
Неофицијалните информации, за кои пишуваат странските медиуми, говорат дека фудбалерот бил во алкохолизирана состојба, како и дека одбил медицинска помош која пристигнала на местото на несреќата.Првотимецот на ФК „Кубан“ и репрезентативец на Русија по ударот останал неповреден, а неговиот автомобил е целосно уништен.
Спо

Пронајдете не на следниве мрежи: