Со автомобил удрил во сообраќаен знак, па се превртел во канал

Loading...

Жител на селото Карбинци е тешко повреден откако со автомобилот „Тојота Ајго“ со кој управувал, удрил во сообраќаен знак и се превртел со канал за вода.Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу пладне на магистралниот пат Кочани–Штип во непосредна близина на излезот од с.Чардаклија кон Кочани.
Ј.Г.(76) од с.Карбинци со тешки повреди со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката Болница во Штип, каде бил задржан на лекување.
Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.
 Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу пладне на магистралниот пат Кочани–Штип во непосредна близина на излезо

loading...