Со автомобил удрил во вработен на бензиска во Скопје

Loading...

Доцна синоќа во 23 часот и 12 минути во Скопје, на улица „Христо Татарчев“ кај бензиската пумпа на “Макпетрол”, патничко моторно возило удрило во вработен на бензиска во Скопје. Имено „Џип Митсубиши“ со скопски регистарски ознаки управуван од 41- годишниот  Ј.С удрил во вработен на бензиската пумпа 57- годишниот  В.С од Скопје- се вели во соопштението.
Во незгодата, В.С. се задобил со тешки телесни повреди – фрактура на левата нога, и е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош.  Имено „Џип Митсубиши“ со скопски регистарски ознаки управуван од 41- годишниот  Ј.С удрил во вработен на бензиската пумпа 57- годи

loading...
Loading...