ШОКАНТНА СЦЕНА СРЕД УЛИЦА: Се судриле 150 возила, 50 автомобили на итна помош извлекувале мртви и ранети

Најмалку 150 автомобили учествувале во ланчаниот судар кој се случил во густата магла на една холандска улица, при што две личности смртно настрадале, а 26 се повредени, соопштија синоќа холандските медиуми.Сударите се случиле во време на голема прометна гужва на улицата близу селото Хеинкенсзанд измеѓу градовите Гоес и Миделбург.

На местото на несреќата веднаш биле пратени педесет возила на итна помош и хеликоптер со докторска екипа.Сударите се случиле во време на голема прометна гужва на улицата близу селото Хеинкенсзанд измеѓу градовите Гоес и Миделбург.

Пронајдете не на следниве мрежи: