СОЛЗИ И НЕВЕРУВАЊЕ: Пејач е убиен на својот роденден!

Loading...

Откако пред неколку дена светот го потресе убиството на учесничката во музичкото натпреварување „The Voice“ Кристина Грими, уште еден натпреварувач од ова талент шоу е убиен.Јано Фуентес, кого мексиканската верзија од ова натпреварување го вивна до ѕвездите во 2011 година, стана жртва на анонимен напаѓач и тоа на својот 45. роденден.
Неименувано лице со пиштол му се заканило да излезе од автомобилот, по што Фуентес давал отпор.
Непознатиот сторител истрелал повеќе куршуми во него, од што еден куршум бил истрелан во пределот на главата.
Напаѓачот избегал од местото на настанот.
Јано Фуентес, кого мексиканската верзија од ова натпреварување го вивна до ѕвездите во 2011 година, стана жртва на анонимен напаѓач и тоа на својот

loading...