Ознака: the voice

Видео

Жирито занеме кога ја слушна едната сестра, но кога се запеа другата…

Во талент шоуто „The Voice“, најголемо внимание предизвикаа двете сестри Шенон и Витни кои дефинитивно се голема атракција.Тие ја изведоа култната песна „Landslide“ од групата Fleetwood Mac, по што жирито […]

Сцена

СОЛЗИ И НЕВЕРУВАЊЕ: Пејач е убиен на својот роденден!

Откако пред неколку дена светот го потресе убиството на учесничката во музичкото натпреварување „The Voice“ Кристина Грими, уште еден натпреварувач од ова талент шоу е убиен.Јано Фуентес, кого мексиканската верзија […]