Сообраќајка на патот Градско – Кавадарци – сообраќајот во прекин

Две лица се повредени изутринава околу 7.30 часот во сообраќајна несреќа која се случи на патот Градско – Кавадарци. Сообраќајот е во прекин во двата правци.Како што информира Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес, кај местото познато како Варниште, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобила.
– Првичните информации се дека две лица се пренесени во Здравствен дом -Кавадарци заради укажување лекарска помош. Увидот е во тек. Сообраќајот во двата правци е во прекин – соопшти Стојковска.Како што информира Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес, кај местото познато како Варниште, се случила сообраќајна несреќа во која учеству

Пронајдете не на следниве мрежи: