Сообраќајна несреќа на патот Скопје- Велес

Loading...

Осумдесет и три годишниот Љ.С. од Скопје се наоѓа во животна опасност по сообраќајна несреќа која вчера околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Скопје – Велес.Од МВР денес информираат дека сообраќајката се случила меѓу автомобил „Опел Синтра“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.С. (38) од Кочани и мопед „Томос А-3“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.С. (83) од скопско Ржиничино.
Во незгодата Љ.С. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Брза помош бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје, каде се наоѓа во животна опасност.Од МВР денес информираат дека сообраќајката се случила меѓу автомобил „Опел Синтра“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.С. (

loading...
Loading...