Сопругата на Аца Лукас се забила во три автомобили!

Loading...

Соња Вуксановиќ, сопругата на познатиот пејач Аца Лукас изгубила контрола над своето ауди и удрила во три паркирани возила во близина на својата зграда.Српски Курир пренесува изјава на очевидец кој вели дека Соња била во шок и кога излегла од автомобилот рекла дека не знае како ја предизвикала сообраќајката.
Полицијата направила записник на штетите на автомобилите. За среќа нема повредени. Вуксановиќ немала алкохол во крвта, а штетите на автомобилите – и на нејзиниот, и на трите возила во кои се удрила губејќи контрола над воланот, се големи.
Извор:kurir.mkСрпски Курир пренесува изјава на очевидец кој вели дека Соња била во шок и кога излегла од автомобилот рекла дека не з

loading...
Loading...