Совет кој вреди злато: Еве како да ги отстраните темните кругови околу очите!

Даршика Пател од Нови Зеланд објавила видео на кое ќе и бидат благодарни сите оние кои сакаат да остануваат будни до доцна во ноќта и оние кои никако не можат да се наспијат.Имено, Пател во видеото појаснила како можете да се решите од подочниците користејќи само сода бикарбона и вода.
Сѐ што ви е потребно се неколку капки вода и малку сода бикарбона за да направите микс сличен на паста.
Потоа ја нанесувате пастата под очите на несаканите темни кругови со лажичка, но внимавајте да не ставате преблиску до очите. Оставете ја смесата да се осуши од прилика пет до 10 минути и потоа отстранете ја со влажна крпа.Имено, Пател во видеото појаснила како можете да се решите од подочниците користејќи само сода бикарбона и вода.
Сѐ што ви е потребно се не

Пронајдете не на следниве мрежи: