СПОРТСКАТА ЈАВНОСТ Е ОБВИЕНА ВО ЦРНО: Познат фудбалер загина во сообраќајна несреќа!

Спортската јавност остана во шок, откако се објави веста за трагедија којашто се случи на автопат во Аргентина.Загина сјајниот млад фудбалер Диего Франциско Барисоне. Овој 26-годишен фудбалер смртно настрадал откако автомобилот „Фолксваген-Скироко“ што го возел, се забил во задниот дел од камион што возел во иста насока на автопатот Росарио-Санта Фе.
Фотографијата од лице место сведочи за сериозноста и тежината на сообраќајната несреќа.
Несреќата се случила во близина на Корондо, а Барисоне одел на утрински тренинг кој бил закажан во 9 часот.
Барисоне ја започна сениорската кариера играјќи за Унион де Санта Фе во 2009 година. Во периодот 2013-2014 година бил во славниот клуб Аргентинос Јуниорс, а оваа година се префрлил во Ланус за кој пред трагедијата одиграл само 17 натпревари.
Во официјалната изјава, клубот од Санта Фе изрази „најдлабоко жалење“ поради овој настан и наведе дека сочувствува со семејството на настраданиот.Загина сјајниот млад фудбалер Диего Франциско Барисоне. Овој 26-годишен фудбалер смртно настрадал откако автомобилот „Фолксваген-Скироко&ldqu

Пронајдете не на следниве мрежи: