Срам! Шарапова падна на допинг тест!

Тенисерката Марија Шарапова објавила дека паднала на допинг тестот на овогодинешниот Australian Open.Шарапова, која моментално е на седмото место, повикала конференција за медиумите, која тенискиот свет ја очекуваше со нетрпение. Сите очекувале дека русинката ќе објави дека ќе оди во пензија.
Но, Марија го шокирала светот, кога признала дека паднала на тестот за допинг.
Шарапова објаснила дека долго време користела медикамент со супстанција која во јануари оваа година се нашла на листата на недозволени допинг средства, што таа не знаела.
„Пред неколку дена добив писмо дека сум паднала на допинг тестот. Ја прифаќам целата одговорност. Направив голема грешка, ги изневерив своите навивачи и тенисот како спорт. Подготвена сум да се сносам со последиците“, кажала Шарапова на конференцијата.Шарапова, која моментално е на седмото место, повикала конференција за медиумите, која тенискиот свет ја очекуваше со нетрпение. Сите очекувале дек

Пронајдете не на следниве мрежи: