Србија: Професорка четири години имала секс со ученичка, а ја делела и со други жени!

Loading...

Покрај професорката (десно) во акцијата на српската полиција уапсена е и нејзината пријателка, фризерка, Незрина Чели (34), за подведување малолетни девојки40 годишната Наташа Пртинац од Нови Пазар, професорка по уметност во тамошната гимназија е уапсена поради сексуално злоставување на нејзина ученичка, а полицијата се сомнева дека девојката ја подведувала и на нејзините пријателки лезбијки.
Скандалот кој ја шокираше Србија бил откриен пред неколку дена кога девојката, која веќе го завршила средното образование, се пожалила на нејзиниот татко дека поранешната професорка ја малтретира и ја уценува. Немајќи каде, таткото го пријавил целиот случај во полиција. Утврдено е дека професорката и ученичката биле во љубовна врска од 2009 година кога девојката била втора година гимназија.
– Се почнало со кратки бакнежи во уста во атељето на професорката. Следните месеци врската се продлабочувала, наведуваат од полицијата. Врската траела четири години се до лани. Девојката во полиција изјавила дека професорката ја подведувала на нејзините пријателки лезбијки. Тие почнале да и праќаат заканувачки пораки и да ја уценуваат со нејзините разголени фотографии.

 
– Проблемот настанал кога девојката сакала да се дистанцира од професорката. Пртинац слушнала дека девојчето имала дечко, па ја наговарала да раскине со него. Откако таа му раскажала на татко и, тој прво се обидел да разговара со професорката. Но таа се негирала, па случајот го пријавил во полиција, велат полициски извори за Блиц.
Уапсената професорка се доселина од Лапово во Нови Пазар пред 15 години кога се омажила за познат локален сликар со кого има ќерка и син.
Во Нови Пазар, кое важи за патријахално место, велат професорката кажувала дека меѓу неа и ученичката постои нешто повеќе од пријателски однос затоа што девојчето било осамено и дека таа мајчински и давала поддршка.40 годишната Наташа Пртинац од Нови Пазар, професорка по уметност во тамошната гимназија е уапсена поради сексуално злоставување на нејзина ученичк

loading...
Loading...