Стадо крави до смрт прегазиле една Германка!

Несреќната жена планинарела заедно со своето куче и влегла во ограничен простор од еден катун, кога на неа тргнале дваесеттина крави и ја прегазиле до смрт!Една Германка (45), вчера загинала на планинските пасишта во Пинисалм, кај местото Штубај.
Германката до смрт ја прегазило стадо крави. Таа се здобила со тешки повреди по прегазувањето од стампедото.
Екипата на Брзата помош со хеликоптер стигнала на местото на несреќата, но бесуспешно се обидувала 45 минути да ја реанимира жртвата, но за жал, жената им подлегнала на повредите.
Според извештаите на локалната полиција, се претпоставува дека кравите биле изиритирани од лаењето на кучето, но очевидците тврдат дека кучето не е однесувало агресивно кон стоката.Една Германка (45), вчера загинала на планинските пасишта во Пинисалм, кај местото Штубај.
Германката до смрт ја прегазило стадо крави. Таа

Пронајдете не на следниве мрежи: