Стартува ерата на младите надежи на Металург?!

Ракометниот тим на Металург стартува со младите играчи, со плодовите што ги собираше толку долго, а за кои се вели дека се иднината на овој клуб и на Македонија.
„Горди сме што работата на Ракометната академија, на чело со Тони Ристески, даде плод. Горди сме на политиката што ја водиме и на плодовите што ги собираме, а тоа прв пат ќе се реализира на дело преку трансферите на овие седуммина млади, кои се иднината на Металург и на македонската репрезентација“ изјави директорот на Металург, Левче Китевски за „НоваМакедонија“.
Станува збор за следниве ракометари:
Марко Нелоски (1996)
Позиција: лев бек

Филип Талески (1996)
Позиција: лев бек

Борјан Маџовски (1994)
Позиција: лев бек

Бојан Маџовски (1994)
Позиција: лево крило

Никола Костески (1992)
Позиција: десно крило 

Мартин Манасков (1994)
Позиција: централен бек

Жарко Пешевски (1991)
Позиција: пикер  
Фото/Извор/Инфо за играчите: НоваМакедонијаРакометниот тим на Металург стартува со младите играчи, со плодовите што ги собираше толку долго, а за кои се вели дек

Пронајдете не на следниве мрежи: