Ставајте ја оваа маска едаш неделно и изгледајте 10 години помлади

Многу лесно може да се случи да бидете вчудоневидени од изгледот на вашето лице во огледалото, а тајната лежи во само еден дар од природата.Жените од Јапонија отсекогаш важеле за преубави и младолики, а тоа ὺ го должат на една вековна стара тајна – на благодетите на оризот. Дефинитивно, тајната на нивната убавина лежи во овој дар од природата! Кога станува збор за подмладување на кожата, оризот навистина прави чуда, но најдобро е да ја подготвите оваа едноставна маска и да се уверите сами!
Состојки:
3 лажици ориз, 1 лажица млеко и 1 лажица мед.
Подготовка:
Сварете го и исцедете го оризот и зачувјте ја водата во која се варел. Во оризот додадете и измешајте една лажица топло млеко, а потоа и една лажица мед.
Маската секогаш ставајте ја на чиста и сува кожа и оставете ја сама да се исуши на лицето. Потоа, исчистете го лицето и исплакнете го со водата во која се варел оризот. За најдобри резултати, повторете го овој третман најмалку еднаш неделно.Ќе се зачудите од изгледот на вашиот тен во огледалото – ќе изгледате 10 години помлади по само неколку примени!
Оризовата вода има силни антиоксидантни својства.
Таа ја хидрира кожата и ја поттикнува циркулацијата на крвта, помага во отстранување на брчките и го намалува воспалението. Оваа маска ќе ја направи вашата кожа здрава и хидрирана, ќе ги измазни брчките и ќе ви даде совршен тен!Жените од Јапонија отсекогаш важеле за преубави и младолики, а тоа ὺ го должат на една вековна стара тајна – на благодетите на оризот. Д

Пронајдете не на следниве мрежи: