Ставете 2 лимони во рерна, и оставете ја отворена вратата преку целата ноќ: Како на ова не сме се сетиле порано

Иако најдобра опција е да ги отворите прозорите во вашата соба да влезе чист воздух, за жал во тој случај ви се создава нов проблем а тоа се муви, комарци и останати различни инсекти кои едвај чекаат да влезат во вашиот дом.

Ставете 2 лимони во рерна, и оставете ја отворена вратата преку целата ноќ: Како на ова не сме се сетиле порано

На ваша среќа, постои трик кој ќе ве спаси од тие мали напасти.

Се што ви е потребно е рерна и два, три лимони.

Пред да одите на спиење, исечете неколку лимони на пола  и ставете ги во рерна чија врата ќе ја оставите отворена. Наутро кога ќе се разбудите, затворете ја вратата на рерната и уклучете ја само на неколку минути.

По тоа исклучете ја и оставете ја вратата повторно отворена. Вашиот дом ќе мириса убаво и нема да видите ниту еден инсект.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.