СТАВЕТЕ ЛИМОН ВО СПАЛНАТА СОБА: Еве и зошто!

Лимонот е вистински дар од природата и има здравствени бенефиции. Поради тоа, секогаш треба да имате лимон при рака, бидејќи може да ви послужи во бројни ситуации.Неговиот мирис е свеж и со помош на тој мирис својот дом можете да го исполните со позитивна енергија.
Неговиот извонреден мирис може да влијае и да го подобри вашето расположение и често се користи како алтернативен третман за луѓе коишто страдаат од депресија.
Лимон за здравје
Лимоновиот сок е третман за многу болести, како што е артитис, проблеми со дигестијата и ревматизам. Секојдневното пиење лимонада ќе ве ослободи од токсини и ќе спречи формирање на бубрежни камења. 
На сите им е познато дека лимонот изобилува со витамин Ц, но тој исто така содржи и други, бројни витамини и минерали во одличен сооднос: витамини А и Е, бакар, хром, калиум, железо и магнезиум. Како и повеќето други плодови и лимоните се богати со антиоксиданси кои докажано се борат против знаците на стареење.

Лимон за здравје
Исечете три лимони во сад кој ќе го поставите на наткасната покрај вашиот кревет. Оставете ги така преку ноќта додека спиете. Повторувајте ја постапката секоја вечер.
Еве што ќе постигнете: 
– Вашата спална соба ќе мириса убаво
– Ќе дишете подобро (ако страдате од астма или сте настинати, имате алергија или потешкотии со дишењето – воздухот исполнет со лимоновиот мирис ќе ви помогне, а наутро кога ќе се разбудите ќе бидете со прочистено грло, ќе бидете свежи и со бистар ум) 
– Ќе бидете свежи и одморени.Неговиот мирис е свеж и со помош на тој мирис својот дом можете да го исполните со позитивна енергија.
Неговиот извонреден мирис може да вл

Пронајдете не на следниве мрежи: