Стеауа го „прегази“ Ливингстоун, Вардар минимално против Соваихили

Романскиот шампион Стеауа со 4-1 беше подобра од екипата на шкотски Ливингстон, додека пак нашиот фудбалски шампион Вардар со 1-0 беше подобар од либискиот прволигаш Ал Соваихили.
Стрелец на единствениот погодок за Вардар беше Јован Костовски во 53-тата минута од пенал.
„Задоволен сум од залагањето, учинокот и приодот кон играта на моите фудбалери. Имавме успешен прв тест, што само ми укажува дека сме на добар пат кон комплетна подготовка за настапот во Лигата на шампионите“ изјави Милевски за официјалниот сајт на Вардар.
Фото: fkvardar.mkРоманскиот шампион Стеауа со 4-1 беше подобра од екипата на шкотски Ливингстон, додека пак нашиот фудбалски шампион Ва

Пронајдете не на следниве мрежи: