Што да јадете за рамен и цврст стомак

Loading...

Вашата исхрана игра важна улога во губитокот на мастите и килограмите. Без оглед на вежбањето, вишокот маснотии од подрачјето на стомакот ќе го отстраните единствено ако внимавате и на исхраната. Ако сакате да имате рамен стомак, намалувањето на внесот на калории е клучно. Нутириционистите откриваат дека постојат продукти кои што вашиот стомак можат да го направат рамен, цврст но и да го подобрат вашето здравје.
Продукти за рамен стомак: – риба; – немасно говедско месо; – пилешко месо; – мисиркино месо; – школки и ракчиња; – јогурт; – сок од грејпфрут; – овесни снегулки; – темна чоколада; – јаткасти плодови (ореви, бадеми, лешници); – свежо овошје и зеленчук; – билни зачини; – сушено овошје; – житарки од цело зрно.


Продукти кои треба да ги избегнувате: – грицки и салати; – бел леб; – бели тестенини; – бел ориз; – конзервирани производи; – сувомеснати производи (салами, колбаси, виршли). Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Вашата исхрана игра важна улога во губитокот на мастите и килограмите. Без оглед на вежбањето, вишокот маснотии од под

loading...