ШТО МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ ВЕЧЕРВА?-Анализа на метеoролог Глигор

Анализа на метеорологот Глигор.800 громови го погодиле скопско вчера. УХМР соопшти дека и денес подрачјето на Македонија ќе остане под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, која попладне и во вечерите часови повторно ќе предизвика променливо и нестабилно време со врнежи од дожд кој локален ќе бидат поројни и проследени со грмежи.800 громови го погодиле скопско вчера. УХМР соопшти дека и денес подрачјето на Македонија ќе остане под влијание на влажна и нестабилна воздушна ма

Пронајдете не на следниве мрежи: