Што се случува ако пиете вода со мед на празен стомак?

Веројатно досега сте слушнале за предностите кои ги носи консумирањето на мед, но дали знаете што водата со мед му прави на вашето тело?

Како да ја подготвите:
Ставете една лажичка мед во чаша млака вода и промешајте. Медот ќе направи соединение со водата кое носи многу здравствени предности.
Еве кои се придобивките од водата со мед испиена на празен стомак:
-Носи крај на „мрзливите црева“
-Го зајакнува имунолошкиот систем и одлична е во борбата со бронхитис.
-Го чисти дигестивниот тракт од паразити. Го ослободува телото од отровите.
-Темелното прочистување на вашето тело започнува- затоа што има антибактериски и антивирусни својства.
-Ја подобрува работата на дебелото црево и ги уништува микорорганизмите.

Може да помогне и при неконтролираното вечерно уринирање.
За превентивни цели оваа мешавина пијте ја наутро на празен стомак. Испијте го тоа брзо.  Стомакот се отвара како вентил и водата брзо влегува во дигестивниот тракт.
Може да ја употребувате и во текот на ноќта оваа мешавина. Ова освежување може да се консумира и пред спиење затоа што ја олеснува работата на бубрезите.
Од друга страна овој напиток ќе ја направи посјајна и помазна вашата кожа.  
Затоа, не чекајте започнете со употреба уште од утре…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.