Стоилов: „Игравме како пи**ки!

Поразот од Тунис и пропуштената шанса да се пласираме на Олимписките Игри во Рио Де Жанеиро донесе големо разочарување кај нашите ракометни репрезентативци.Еден од оние кој беше краток, јасен, но и брутално искрен беше Столе Стоилов кој  во свој стил искоментира:
„Се што градевме во изминативе години како екипа падна во вода. Ова е срам, се извинувам но игравме како пи***. Вака не се бранат боите на својата репрезентација“, изјавил кружниот напаѓач.Еден од оние кој беше краток, јасен, но и брутално искрен беше Столе Стоилов кој  во свој стил искоментира:
„Се што градевме во

Пронајдете не на следниве мрежи: