СТРАШЕН ПРИЗОР: Автомобил удри девојче. Она што се случи подоцна ГО ШОКИРАШЕ ВОЗАЧОТ!

Навистина може да се види сѐ и сешто на улиците ширум светот. Од страшни несреќи, но и до чуда.Имено, камерата сместена во автомобилот на Василиј Козловски (36), забележа навистина неверојатен призор. Додека тој возел по патот во украински Лвив, пред него излетале две девојчиња.
Десетгодишната Зара се обидела да ја премине улицата со нејзината пријателка, но на другата лента наидувало комбе. За да избегне да не ја удри, таа скокнала наназад и Козловски ја удрил со полна брзина.
На снимката е забележано нејзиното ужаснато лице и моментот кога ѝ летнале очилата од лицето по ударот.

Девојчето одлетало неколку метри наназад и паднало на тротоарот, а она што Козловски го шокирало е тоа што тоа веднаш станало како ништо да не се случило.
На местото на несреќата подоцна дошла докторката Ана Краско, која ги прегледала двете девојчиња и утврдила дека не се повредени.
„Навистина не знам како таа го преживеа ударот“, рекла Краско.
Имено, камерата сместена во автомобилот на Василиј Козловски (36), забележа навистина неверојатен призор. Додека тој возел по патот во украински Лв

Пронајдете не на следниве мрежи: