Страшна сообраќајка кај Охрид, четири лица повредени

Loading...

Утрово во 8 часот, на потегот кај Мешеиште-Требениште се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патички возила и едно товарно возило, информираат од СВР Охрид.Во сообраќајката се повредени 4 лица и во моментов полициски и екипи од обвинителството вршат увид, информира Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.
Сообраќајот на овој патен правец се пренасочува по локалните патишта.
Повеќе информации од СВР Охрид најавуваат во текот на денот.
А според неофицијланите информации, едно лице е пренесено во охридската болница и е со тешки телесни повреди, а во сообраќајката има и жртви.Во сообраќајката се повредени 4 лица и во моментов полициски и екипи од обвинителството вршат увид, информира Стефан Димовски, портпарол на СВР Охр

loading...