СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: Повредени се десет лица!

Седум лица загинале, а десет се повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа во југоисточниот дел на Турција.Минибус што превезувал патници кои се враќале од свадба, удрил во камион во близина на градот Бахче во покраината Османие.
Најмалку дванаесет луѓе загинале, а петмина биле повредени на 29 март во слична сообраќајна несреќа во покраината Санлурфа, во југоисточниот дел на Турција.Минибус што превезувал патници кои се враќале од свадба, удрил во камион во близина на градот Бахче во покраината Османие.
Најмалку дванаес

Пронајдете не на следниве мрежи: