Страшно злосторство во САД: Баба си ги убила внуците, па се самоубила

Телата на 47 годишната Дебра Денисон и нејзините внуци, двегодишниот Алтон Пери и шестмесечниот Аштон Пери, пронајдени се во вторникот навечер во автомобил паркиран во Престон, на југоистокот на Конектикат.Според тврдењето на полицијата, бабата ги земаја двете внучиња од градинка и наместо да ги одвезе дома, со автомобилот се упатила на другиот крај на градот и ги убила двете деца, а потоа се самоубила. Полицијата наредила обдукција за да ги утврди причините за смртта.Семејството тврди дека 47 годишната жена боледувала од биполарно пореметување и некои други психички болести. На двегодишниот Алтон на денот на убиството му бил роденден, а бабата требало да го одвезе дома, каде што родителите го чекале со подароци и торта.
МакфаксТелата на 47 годишната Дебра Денисон и нејзините внуци, двегодишниот Алтон Пери и шестмесечниот Аштон Пери, пронајдени

Пронајдете не на следниве мрежи: