СУДАР НА ДВА ВОЗА ВО ГЕРМАНИЈА: Загинати се неколку лица!

Најмалку двајца загинати, а сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми.Од јачината на ударот еден од возовите излетал од шините.
Портпаролот на полицијата Јирген Талмајер, изјави дека возовите се судриле меѓу локалните железнички станици Холкирхем и Розенхајм.
Возовите се судриле со предниот дел. Службите за вонредни состојби се на местото на настанот.Од јачината на ударот еден од возовите излетал од шините.
Портпаролот на полицијата Јирген Талмајер, изјави дека возовите се судриле меѓу л

Пронајдете не на следниве мрежи: