Судир на 150 автомобили во Холандија, две лица загинаа

Loading...

Две лица загинаа денеска кога поради густа магла дошло до судир на 150 автомобили на автопат во јужниот дел на Холандија, соопшти холандската спасувачка служба.Несреќата се случила во утринските часови на автопатот кој ги поврзува градовите Гоес и Миделбург, на околу 150 километри југозападно од Амстердам.
– Се судрија автомобили од двата правца на автопатот, истакна портаролот на безбедносната служба, Ханс Хубрегтсе.
На местото на инцидентот пристигнале 50 амбулантни и други возила за помош.Несреќата се случила во утринските часови на автопатот кој ги поврзува градовите Гоес и Миделбург, на околу 150 километри југозападно од Амстердам.

loading...
Loading...